Social mediában nem vagyok túl aktív. Egyedül Facebook-on vagyok fent, ahol átlag havi 1-2 posztot írok. Általában valamilyen esemény bejelentkezésről, vagy esetleg 1-2 képet szoktam megosztani. Eddig nem volt kapcsolatom se a Twitterrel, se az Instagrammal, se más platformmal, így azt sem nagyon tudtam hogy mire valók, miért használják az emberek, ha egyszer facebook-on mindenki fent van, és minden funkció elérhető.
Elkaptam egy mondatot egy startup rendezvényen, ahol ötletekről volt szó, és elhangzott az a gondolat, hogy az Instagramon azt éred el, hogy úgy tűnjön, mintha tudnál fotózni. Úgyhogy letöltöttem és regisztráltam, pusztán azért, hogy megnézzem ez mit jelent, mi van az ötlet mögött.
Elkezdtem szerkesztgetni és megosztani néhány képet, amit az elmúlt 1-2 hónap túráin készítettem a Samsung S7-es telefonommal. Nagyon megtetszett, hogy a kép készítése után még bele tudok nyúlni többek között a színekbe, fényekbe.
Lightroom
Egy másik szál is elindult, pont ezzel egy időben. Jelenleg galériák kiállításainak digitalizálásával foglalkozó startupban dolgozom, ahol a befényképezett műtárgyakon végre kell hajtani utólagos korrekciókat, hogy a fehéregyensúly és színek helyesek legyenek. Ezért alap szinten elkezdtem használni az Adobe Lightroom alkalmazást, szorítkozva összesen 1-2 funkcióra.
Majd mikor láttam az Instagram funkcióit, akkor összekötöttem a kettőt, hogy hoppá, ezeket meg lehet csinálni Lightroomban is. Beimportáltam néhány képet és elkezdtem játszani a csúcsfényekkel, árnyékokkal, és egyéb beállításokkal, és rájöttem, hogy ha csinálok egy képet a tengerparton, akkor azzal még lehet utómunkában retusálni és szebbé tenni a fényképező által nyújtott végeredményt. Ekkor jöttem rá, hogy amiket látok neten, nagyon szép színekkel, jó beállítással, azok hogyan készülnek, és nem is nagy ördöngősség.
Így hát kialakult bennem a vágy, hogy én is készítsek ilyen jó képeket, azok után hogy láttam, ez nem agysebészet, hanem megtanulható a fényképezés minden egyes fázisa.
Ez a blog azért jött létre, hogy valós időben követni tudjam saját magamnak is, hogy egy új képesség elsajátítása mivel jár, mennyi időt kell vele tölteni ha teljesen nulláról, az alapfogalmaktól kezdve akarok megtanulni egy számomra teljesen új dolgot.
És ha ezen felül valaki kedvet kap a fotózáshoz a bejegyzéseket olvasva, akkor az külön öröm számomra, remélem sikerül összeszedni és ledokumentálni a folyamatot úgy, hogy abból más is neki tud állni megtanulni a nulláról.